Stadnina na Dębinie

AKTUALNOŚCI

SZCZENIAKI NA SPRZEDAŻ

2 szczeniaki rasy Border Collie szukają nowego domu.

Kontakt: Agnieszka Żurowska 507 164 780

 
 
Indywidualne opisy, zdjęcia oraz ceny:
 

1. Suczka czarno-biała, ur. 26.04.2023
Z hodowli „Border Collie z Dębowego Wzgórza”, rej. ZKw. P, oddział Kraków.
Matka: Kleopatra stars border collie,
Ojciec: Eyes of the world rover blues.
Bardzo ładnie umaszczona, bardzo ciekawa, szybka, inteligentna, nie ma problemu z jazdą w aucie, wychowana przy dzieciach, innych psach i kotach.
Zaszczepiona, odrobaczona i zaczipowana.
[Metryka w przygotowaniu]

 

Cena 2700zł

2. Pies czarno-biały, ur. 26.04.2023
Z hodowli „Border Collie z Dębowego Wzgórza”, rej. ZKw. P, oddział Kraków.
Matka: Kleopatra stars border collie,
Ojciec: Eyes of the world rover blues.
Piesek bardzo ładnie umaszczony, skoczny, inteligentny, nie ma problemu z jazdą w aucie, wychowany przy dzieciach, innych psach i kotach.
Zaszczepiony, odrobaczony i zaczipowany.
[Metryka w przygotowaniu]

 

Cena 2700zł

Szczeniaki do oglądnięcia u nas w stadninie. Zapraszamyl

07-08.05.2022 KURS DOPASOWYWANIA SIODEŁ

 

07-08.05.2022 w naszej stadninie odbędzie się kurs dopasowywania siodeł. Jest to szkolenie 1 stopnia z Michałem Dobrowolskim
 
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem:
 
507 164 780
 
Zapraszamy również do wzięcia udziału w wydarzeniu na facebooku.
 

PRZYCZEPA DO PRZEWOZU KONI - WYNAJEM

Na wynajem przyczepka do przewozu 2 koni
Dmc 1700kg. Możliwość wynajęcia samej przyczepki. Przyczepka po kapitalnym remoncie, istnieje możliwość negocjacji ceny.
 
W sprawie wynajmu proszę o kontakt pod numerem telefonu: 607 186 999
 
Cena: 100zł – dzień

JUŻ WKRÓTCE STARTUJEMY RÓWNIEŻ Z TRANSPORTEM KONI

W naszej ofercie znajdzie się również transport koni. Przyczepa przeznaczona jest do przewozu 2 koni, posiada miejsce na bryczkę oraz siodlarnie.
 
Więcej informacji już wkrótce

"Nie ma większej tajemnicy niż magiczna więź łącząca jeźdźca i konia"

GALERIA ZDJĘĆ

HISTORIA

Chciałam by miały jak w końskim raju. Jakie by nie były: sportowe, rekreacyjne, młode, stare, zasłużone, odtrącone. Żeby czuły codziennie promienie słońca na swoim grzbiecie, powiew wiatru w grzywie, biały puszysty śnieg pod kopytami. Chciałam aby mogły czuć się bezpiecznie w swoim stadzie, mogły się bawić i cieszyć spokojnym końskim życiem, aby były syte trawą tak długo jak jest ona zielona i odkąd się zieleni, aby codziennie mogły spać na złotej słomie i jeść siano pachnące latem.

I spełniło się to wszystko, w przepięknym miejscu, tu w Wiatowicach, w przysiółku Dębina skąd i nazwa stajni “Stadnina na Dębinie”. Przy ładnej pogodzie widać Tatry z naszej ujeżdżalni o wymiarach 20 x 80 m. Specjalny dren na ujeżdżalni zapobiega odkładaniu się wody a przy wielkich ulewach pozwala na jej szybkie wsiąkanie. Drewniana stajnia dobrze komponuje się w krajobraz i wygląda przepięknie. W stajni znajduje się 12 boksów (3 x 4m) przedzielonych 4 m korytarzem. Każdy koń oprócz boksu ma do dyspozycji swój własny wybieg ( 4 x 5m) , z którego może korzystać po zamknięciu w stajni. Cały rok konie codziennie spotykają się na 1,5 h padoku, tworząc jedno stado. Całoroczny padok znajduje się w starym sadzie co zapewnia koniom cień w upalne dni. Łąki są solidnie ogrodzone co pozwala na przebywanie koni na pastwisku nawet w nocy, zwłaszcza kiedy w dzień jest upalnie i za gorąco na wypas.

 


Stajnia, którą stworzyłam to konie i ludzie będący przyjaciółmi na dobre i złe. Dzielą ze sobą kawałek swojego życia, które przekłada się na godziny spędzone razem w stajni. Nasze konie nie są maszynami do sportu choć w sporcie biorą udział. Są psychicznie stabilne bo oprócz piaszczystej ujeżdżalni przemierzają przepiękne okolice rozciągające się od dorzecza Raby po Puszczę Niepołomicką. Opuszczają też stajnię na zawody lub uczestniczą w parudniowych rajdach. Całe stado jest pełne życia, nawiązują się przyjaźnie, krótkie romanse, zdarzają się też kłótnie, potyczki, przepychanki, zazdrości. Każdy koń ma swój charakter, który bardzo łatwo ocenić bacznie obserwując jego zachowanie pomiędzy innymi końmi. Mimo tego potrafią nas zaskoczyć ale o tym poczytacie w ” historiach stajennych”, dziele “nasze konie” i w “aktualnościach”.

KONTAKT

Wyruszamy z Krakowa drogą nr 4 – w kierunku Bochni i Tarnowa. Około 10 km za Wieliczką, 50 m za tablicą “Suchoraba”, skręcamy w pierwszą drogę w prawo. Jedziemy drogą do góry ok. 1,5 km, mijamy tablicę “Zborczyce”, za którą droga łukiem skręca w lewo i dojeżdża do skrzyżowania. Po lewej stronie jest mały sklep spożywczy. Skręcamy w prawo, za główną drogą. Znak określający drogę główną jest parę metrów przed skrzyżowaniem, uwaga: na wprost wiedzie droga podporządkowana. Od tego miejsca jedziemy ok. 1,5 km. Za lasem i łagodnym łukiem w lewo, po ok 300 m po prawej stronie wyłania się stajnia.

Alternatywnie: z trasy Wieliczka – Gdów skręcić w Trąbkach w lewo na Surówki, jechać prosto kilka kilometrów aż do tablicy Niegowić, skręcić w lewo,jechać jakieś 500 metrów i koło zbiornika, na skrzyżowaniu znowu w lewo , potem kilkaset metrów prosto aż ukaże sie stajnia po lewej stronie drogi.