Szkolenie Silversand Horsemanship

Termin: 7 maja, w godzinach 10 – 16

Miejsce:  Stadnina na Dębinie w Wiatowicach.

Instruktor: Justyna Mitka, certyfikowany trener Silversand Horsemanship

Cena: 310 pln, dla uczestnika z koniem (można konia wypozyczyć w stadninie, można przyjechać z własnym i skorzystać z boksu, kontakt i uzgodnienia – Agnieszka Żurowska tel 507 164 780)

Cena dla widza: 50 pln

Możliwość skorzystania z kateringu po wcześniejszym zgłoszeniu – cena 20 pln

Głównym celem Silversand Horsemanship jest nauczyć ludzi jak sprawić, żeby ich konie stały się pewne siebie, miękkie i opanowane pod siodłem. Chociaż wydaje się to proste i oczywiste, wcale nie osiąga się tego tak powszechnie.

Silversand stara się pomóc ludziom zrozumieć, że konie nie mogą rozluźnić ciała, jeśli jakieś problemy tkwią w ich psychice lub emocjach. Najpierw pracujemy nad uzyskaniem pewności siebie u konia, a dopiero później uczymy go ustępowania od dotyku (odpowiadania na pomoce) oraz wykonywania bardziej skomplikowanych manewrów (precyzyjnych figur). Równocześnie pragniemy pracować nad budowaniem pewności siebie u jeźdźców oraz nad ich umiejętnościami.

Przede wszystkim podczas moich kursów i lekcji staram się mieć indywidualne podejście do każdego konia i jeźdźca. Nie ma jednej idealnej metody czy techniki, która by zadziałała zawsze w przypadku każdego konia na świecie czy jeźdźca.

Więcej szczegółow o trenerze i metodzie na sh-instruktor.com

Kontakt i zgloszenia – Agnieszka Żurowska tel 507 164 780

Podczas szkolenia lub lekcji Silversand Horsemanship dowiesz się między innymi (każda lekcja lub szkolenie jest dopasowywane do indywidualnych możliwości i poziomu danego jeźdźca i konia, ponieważ nie ma jednej idealnej techniki, która pomogłaby każdemu jeźdźcowi i koniowi na całym świecie):

1.  Na czym polega metoda Silversand Horsemanship
2.  Praca z ziemi- dlaczego jest taka ważna i to zarówno w przypadku koni rekreacyjnych, jak i sportowych
3.  Energia- jak  jeździć bardziej efektywnie przy użyciu najmniejszej jak się da siły fizycznej  i w sposób przyjemniejszy i bardziej zrozumiały dla konia.
4.  Jak zakładać kantar sznurkowy
5.  Na co warto odczulić konia i jak to zrobić
6.  Sposoby prowadzenia konia
7.  Cofanie od dotyku
8.  Przesuwanie przodu czyli wodza bezpośrednia  od dotyku
9.  Branie zadu czyli wodza pośrednia od dotyku
10. Cofanie od sugestii
11. Wodza bezpośrednia od sugestii
12. Wodza pośrednia od sugestii
13. Prawidłowe siodłanie i zakładanie ogłowia (wydaje się proste i logiczne, a robione w zły sposób może zaciąć konia)
14. Przejścia z wodzy pośredniej do bezpośredniej
15. Ugięcie boczne (w stój i w jeździe)
16. Wodza pośrednia z siodła
17. Wodza bezpośrednia z siodła
18. Doskonalenie jazdy w harmonii z ruchem konia, co pozwala na osiągnięcie lepszej równowagi jeźdźca i wierzchowca oraz płynności ruchu
19. Wolty w stępie i w kłusie i w galopie
20. Rozwiązywanie problemów pojawiających się w trakcie kursu lub lekcji.

Wszystkie te ćwiczenia mają na celu pomóc Wam sprawić, aby Wasz koń stał się pewny siebie i miękki. Warto podkreślić jedną rzecz, jeśli koń się boi i nam nie ufa, nie będzie wykonywał dobrze i w rozluźnieniu naszych poleceń. Dlatego najpierw musimy nad tym popracować, zanim przejdziemy do bardziej skomplikowanych ćwiczeń/figur. Na osiągnięcie solidnych podstaw zawsze warto poświęcić trochę czasu. Jak pójdziemy za szybko do przodu, może będziemy się musieli później bardzo cofnąć i łatać dziury w podstawach.

Trochę trenowałam klasyczne ujeżdżenie, potem jednak trochę inaczej potoczyła się moja jeździecka podróż, ale to dzięki Silversand Horsemanship dowiedziałam się bardzo wiele na temat przeróżnych figur ujeżdżeniowych, więcej niż podczas wielu klasycznych treningów. Użycie Silversand Horsemanship pozwala na lepsze posadzenie konia na zadzie, a dzięki temu dużo łatwiej potem przychodzą łopatki, trawersy, renwersy, ciągi, ustępowania od łydki czy zwykle lub lotne zmiany nogi w galopie. ?Najważnieszą rzeczą, o której warto pamiętać podczas pracy z końmi,  jest umiejętność rozpoznania najmniejszej próby ze strony konia.

Generalnie poprzez poznanie SH umiemy lepiej uczyć konia, czy to figur ujeżdżeniowych czy innych rzeczy z którymi ludzie mają problemy – czy to dawanie nóg u młodego konia, czy to przyczepka, pierwsze wyjazdy w teren czy zawody.?Musimy mieć dobre wyczucie (timing), żeby nie nagradzać niechcianego zachowania. Dajemy wygodę, kiedy widzimy najmniejszą próbę konia wykonania tego, o co go prosimy. Musimy pamiętać, żeby dać mu czas na myślenie i powtarzać ćwiczenie, dopóki nie zrozumie, o co nam chodzi.


Dodaj komentarz